Rīgas Laiks 2020. gada novembra numurā publicētas Agneses Irbes piezīmes par Dzīvesbiedru likumu. Tas ir viens no apjomīgākajiem līdz šim latviešu valodā publicētajiem konservatīvajiem skatījumiem uz laulību. Ar RL atļauju pārpublicējam šeit pilnā garumā.

Tumans: vīriešu vidū izplatīts morāls vājums, neuzņēmība, gļēvulība, cenšanās izvairīties no atbildības

Elitas Veidemanes intervija ar vēsturnieku Hariju Tumanu saistībā ar Latvijas Vīru biedrības dibināšanu un ierosinājumu uz tautas nobalsošanu par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē.

27.07.2021.

Cilvēka cieņa un Satversmes tiesas 12. novembra spriedums

Pērnā gada 12. novembrī Covid-19 un mājsēdes aizsegā Satversmes tiesa sprieda, ka tēva atvaļinājums un pabalsts piešķirams sievietei – lesbietei, bērna mātes partnerei. Tā kā Satversmes tiesa savu spriedumu pamatoja galvenokārt ar cilvēka cieņas principu, šīs pārdomas tiks veltītas, mēģinot saprast, vai cilvēka cieņas principam ir nepastarpināts un tiešs sakars ar viendzimuma pāru attiecību juridisku atzīšanu. Ja patiešām cieņas jautājums paģērētu viendzimuma pāru attiecību juridisku nostiprināšanu, tad kristieši, aktīvi iebilstot tam, būtu vainojami paši savu principu pārkāpšanā un dubultmorālē

24.06.2021.

Jānis Vanags: Padarīt krīzi no bada par gavēni

Intervijā NRA.lv LELB arhibīskaps Jānis Vanags komentē aktualitātes, tai skaitā Satversmes tiesas 12. novembra spriedumu.

09.02.2021.

Satori rīkotā diskusija "Ģimenes nemieri"

Agnese Irbe un Raivis Bičevskis piedalās Satori rīkotā diskusijā "Ģimenes nemieri" un cita starpā skaidro, kāpēc dabiskā ģimene ir atšķirīga no citām partnerattiecībām, kurās dzīvo bērni. Diskusijā piedalās arī Jānis Ozoliņš, Kārlis Vērdiņš un Anna Auziņa. Šī diskusija tika rīkota saistībā ar sabiedrības reakciju uz 14. janvārā Saeimas Juridiskajai komisijai nodotajam priekšlikumam par ģimenes jēdziena definēšanu Satversmē.

02.02.2021.

ST tiesneša Alda Laviņa atsevišķās domas par 12. novembra spriedumu

Latvijas Vēstnesī publicēti Satversmes tiesas tiesneša Alda Laviņa komentāri par skandalozo 12. novembra spriedumu.

12.01.2021.

Aldis Alliks: Vispirms – šāviens pa ģimeni un vecākiem

Zvērināts advokāts Aldis Alliks intervijā portālam NRA.lv skaidro Stambulas konvencijas būtību. 2020. gada 3. augustā 21 Saeimas deputātu grupa ir iesniegusi pieteikumu Satversmes tiesā, kas liek tai izvērtēt Stambulas konvencijas atbilstību Satversmei. Šī grupa cenšas ar Satversmes tiesas palīdzību pierādīt, ka mums nav ko bīties no Stambulas konvencijas. Rodas jautājums, kāpēc tad jāuzņemas jaunas starptautiskas saistības, kuras mēs jau esam nostiprinājuši Satversmē? Aldis Alliks ir nobažījies par to, ko Satversmes tiesa varētu ierakstīt sprieduma motīvu daļā.

04.01.2021.

Aldis Alliks: Satversmes tiesas spriedums ir kā hibrīdkara tanks

Jurists Aldis Alliks, komentējot Satversmes tiesas 12. novembra spriedumu intervijā portālam NRA.lv, norāda ka ST ir pilnībā mainījusi Latvijas valsts konstitucionālo identitāti.

29.12.2020.

Baiba Rudevska: Vai ģimenes jēdzienā iekļaut arī svingeru klubu?

Baiba Rudevska intervijā NRA.lv skaidro Satversmes tiesā spriestās lietas par pabalstu bērna mātes partnerei kontekstu un varas dalīšanas principa pārkāpumu.

24.11.2020.

Jura Rudevska YouTube kanāls

Juris Rudevskis YouTube kanālā publicē stundu garas izglītojošas lekcijas.

18.10.2020.