Didzis Šmits par jampampiņiem 13. Saeimā

  1. gada 23. septembra sēdē 13. Saeima izskatīja Juridiskās komisijas virzīto priekšlikumu grozīt Saeimas kārtības rulli, liedzot parlamenta ēkās ienākt cilvēkiem, pret kuriem ir vērstas starptautiskas sankcijas, pat ja viņi ir balsojuši par LR Neatkarības deklarāciju. Tas bija partijas Konservatīvie mēģinājums rakstīt likumu konkrētam cilvēkam, kuru viņi vairs negribēja redzēt Saeimas tuvumā. Frakcijām nepiederošajam deputātam Didzim Šmitam bija ko teikt.

Godātie kolēģi! Dāmas un kungi! Es aicinu ar šo neapstāties, iet tālāk. Man ir priekšlikums, ka mēs varētu vēl iekļaut sarakstā kādu kategoriju, kurai varētu... kuriem varētu būt liegts apmeklēt Saeimas ēkas. Latviešu sarunvalodā ir tāds vārds “jampampiņš”. Es aicinātu iekļaut šo kategoriju.

Atbilstoši skaidrojošajai vārdnīcai vārdam “jampampiņš” ir divējāda nozīme. Viena - ‘nepatīkams, nesimpātisks cilvēks’, un otra - ‘jocīgs cilvēks, pamuļķis’. (Es citēju.)

Varbūt kāds teiks, ka būs sarežģīti šo kategoriju identificēt - nu kā mēs noteiksim...? Nē! Tūlīt šis balsojums parādīs.

Man ir tiešām aicinājums beigt apkaunot sevi, šo namu un kopumā Latvijas valsti.

Kam vēl mēs sāksim pieskarties? Kā var sākt diskutēt par tiem cilvēkiem, kuri šeit, riskējot patiesībā ar visu, balsoja par Latvijas neatkarību?!

Lai kas tur būtu noticis, neķeramies klāt kaut kam, kas, manuprāt, mums varētu būt svēts šajā valstī! Jo galu galā...

Man ir tāda sajūta, ka es bieži neesmu redzējis šos Augstākās padomes deputātus šajos namos. Un man pat liekas, ka nu jau viņiem būs kauns šeit nākt pie mums - jampampiņiem.

Paldies.